Скільки стажу потрібно, щоб вийти на пенсію з 1 січня 2025 року: Пенсійний фонд

Щоб вийти на пенсію в 60 років у 2028 році потрібно буде мати не менше, ніж 35 років стажу.

Скільки стажу потрібно, щоб вийти на пенсію з 1 січня 2025 року: Пенсійний фонд
Звернутись за призначенням пенсії можна онлайн.

З наступного року, щоб вийти на пенсію у 60 років потрібно мати щонайменше 32 роки стажу. Це стосується як чоловіків, так і жінок.

Про це повідомило управління Пенсійного фонду у Волинській області. 

Скільки стажу потрібно, щоб вийти на пенсію з 1 січня 2025 року: Пенсійний фонд 1

«Ті, у кого після досягнення 60 років немає достатнього страхового стажу, матимуть право на пенсію в 63 роки при наявності стажу від 22 до 31 року. За наявності страхового стажу від 15 до 21 років, пенсійні виплати призначать в 65 років». – нагадали у регіональному відділенні Пенсійного фонду.

Якщо ж у людини менше ніж 15 років стажу, у віці 65 років вона буде мати право на отримання державної соціальної допомоги замість пенсійних виплат.

«Тривалість страхового стажу, що дає право на вихід на пенсію в 60 років, з кожним роком зростатиме. Цей процес триватиме до 2028 року», - нагадали українцям.

Щоб вийти на пенсію в 60 років у 2028 році потрібно буде мати не менше, ніж 35 років стажу. Починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку.

Звернутись за призначенням пенсії можна як особисто – до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду незалежно від місця проживання. Також це можна зробити дистанційно, скориставшись порталом електронних послуг Пенсійного фонду України. 

В уряді готують пенсійну реформу

Кабмін запланував комплексну реформу, яка складається із реформи солідарних пенсій і запровадження обов'язкової накопичувальної пенсії. 

За словами міністра соцполітики Оксани Жолнович пенсійна система України, як і багатьох інших держав, передбачає кілька компонентів: 

  • обов’язкову накопичувальну;
  • добровільну накопичувальну;
  • солідарну.

Оксана Жолнович додала, що в Україні ще хочуть запровадити професійну накопичувальну систему.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube