Інформатор розповість, чим відома депутатка Дніпропетровської облради поточного скликання
Інформатор далі знайомить читачів з депутатами Дніпропетровської обласної ради. Сьогоднішня гостя – юристка та колишня начальниця обласного управління юстиції, ексдепутатка міськради Дніпра Людмила Селіванова. Чим вона відома та як зараз працює в облраді – читайте у матеріалі.
З 2015 по 2020 рік Людмила Селіванова була депутаткою міської ради Дніпра від партії «Опозиційний блок». У 2020 році її обрали до Дніпропетровської обласної ради від нині вже забороненої проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя!». За неї віддав голос 1 тис. 721 виборець, а у 2015 році – 1 тис. 875 голосів. При цьому депутатка залишається не публічною та не інформує про свою діяльність, спрямовану на благо виборців.
Людмила Селіванова народилася у Кривому Розі. Навчалася на юриста у Криворізькому економічному інституті КНЕУ та Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана. Вже під час навчання почала працювати юрисконсультом. Протягом 2006-2010 років працювала юрисконсультом у ТОВ «Юридично-консалтингова компанія «Юрик КОМ». Основним власником цієї компанії тоді був Сергій Діденко – тоді депутат міськради Дніпродзержинська та чоловік майбутньої депутатки міськради Дніпра Наталії Луценко. Також у 2007-2010 роках Селіванова працювала адвокаткою.
Після цього Людмила Селіванова очолювала юридичне управління у Дніпропетровській облдержадміністрації. А у 2013-2014 роках – була начальницею Головного управління юстиції у Дніпропетровській області. У 2012-2014 роках встигла побути помічницею народного депутата з Кривого Рогу від Партії регіонів Дмитра Шпенова.
З 2014 до 2018 років Селіванова працювала заступницею директора в Асоціації «Регіональна правова група», якою керувала Євгенія Палій – колишня юристка Ріната Ахметова та тоді депутатка міської ради Кривого Рогу від «Опозиційного блоку». Також у 2014 році Людмила Селіванова балотувалася до Верховної Ради України від партії «Українська перспектива» у Кривому Розі, але потім зняла свою кандидатуру, очолювала цю партію деякий час. У 2015-2020 роках Селіванова була депутаткою міської ради Дніпра, за цей час розподілила з міського бюджету понад 8 млн грн для робіт на окрузі та 1,5 млн грн на матеріальну допомогу громадянам. Деякий час Селіванова була керівницею міської парторганізації «Опозиційного блоку» у Дніпрі.
З 2018 року Людмила Селіванова працює директором з правових питань на Дочірньому підприємстві «Дніпрооптбакалія». Це підприємство прокуратура Дніпропетровської області підозрювала у співучасті у крадіжці 74,3 млн грн у державного підприємства «Кривбаспромводопостачання» за 2010-2014 роки. Але справа нічим не закінчилася. "Дніпрооптбакалія" належить юристу Євгену Моршиніну, якого пов’язували з Геннадієм Гуфманом та колишнім секретарем міської ради Дніпра Максимом Романенком. «Дніпрооптбакалія» в останні роки у судах займається банкрутством держпідприємства «Аграрний цех «Жовторічанський», яке заборгувало фірмі Моршиніна кошти. У 2020 році доходи фірми склали понад 5 млн грн, після цього фірма не подавала фінансову звітність.
У 2018 році депутатка Людмила Селіванова заробила 84,5 тис. грн та вказала 5 000 доларів заощаджень свого чоловіка. За 2019 рік у її декларації були теж невелика сума доходів – 95 тис. грн. Сім’я володіла квартирою у Кривому Розі та квартирою у Дніпрі, а також автівкою Ford Focus 2011 року. При цьому з 2015 року у Людмили Селіванової є дозвіл на зайняття адвокатською діяльністю.
Чоловік Людмили у 2019 році заробив близько 75 тис. грн. Тоді він працював у ПрАТ «Сантехкомплект», ця фірма належить росіянину з Італії Віктору Данилкіну та латвійцю Геннадію Яську. Ця фірма надала послуг і товарів комунальному підприємству «Дніпровський електротранспорт» на понад 8,1 млн грн та «Дніпроводоканалу» на 1,93 млн грн. Мати депутатки працювала суддею Дніпровського апеляційного суду до 2023 року. Тітка депутатки працює у Жовтневому районному суді Кривого Рогу.
Інтернет не зберіг обіцянок Людмили Селіванової в якості кандидатки на посаду депутатки обласної ради. Натомість всі кандидати до обласної ради від «ОПЗЖ» йшли з єдиною програмою партії. Вона включала «несення відповідальності» (а не виконання) за такі зміни:
В обласній раді Людмила Селіванова очолює депутатську комісію з питань регламенту, депутатської етики, діяльності рад, розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою. 16 лютого 2022 року депутатка не проголосувала за виділення коштів на тероборону області. В облраді представляє місто Дніпро. Зазначимо, що Людмила не була членкинею партії «ОПЗЖ».
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну депутатка відвідала всі 7 сесій обласної ради (100%) та всі 7 засідань депутатської комісії (100%). Депутатка голосувала за засудження російської агресії, підтримку ТрО та правоохоронців, бюджет області на 2023 рік, програму підтримки переселенців в області та інші важливі рішення. Депутатка підтримала і позбавлення мандатів депутатів Святослава Олійника й Ігоря Циркіна (за їхнім бажанням) та відставку Геннадія Гуфмана з посади першого заступника голови облради. Чим ще займалася Людмила в обласній раді – невідомо.
А все тому, що депутатка не змінює своїй традиції. За 5 років депутатства у Дніпровській міськраді вона жодного разу не подала звіт про депутатську діяльність, як того вимагає закон. Те ж саме і в обласній раді. Тому дізнатися, куди депутатка витратила 2,25 млн грн, виділені з бюджету області на допомогу виборцям – складно. Але у 2023 році вона передбачила витрату коштів передусім на Дніпро та Кривий Ріг. У соцмережах депутатки немає, ЗМІ про неї теж не пишуть.
У 2020 році експедиція журналістів «Інформатор Дніпро» відправилася на округ Людмили Селіванової, яким вона опікувалася як депутатка міської ради Дніпра. До складу округу входив проспект Івана Мазепи (колишній Петровського) та околиці. Від побаченого не склалося враження про комфортний мікрорайон для життя мешканців. Загалом, цей округ був занедбаним і до депутатства пані Людмили. А її перебування в «Опозиційному блоці» та опозиції до міської влади протягом всіх 5 років депутатства обмежили можливості благоустроїти цю частину міста. Детальніше про роботу юристки з Кривого Рогу у міській раді Дніпра – читайте тут.
Пропонуємо також ознайомитися з діяльністю та біографіями інших депутатів Дніпропетровської обласної ради. Від початку повномасштабної війни обласну раду покинули два яскраві депутати — Святослав Олійник та Ігор Циркін. За списком (натискайте на прізвище та ім’я для переходу до матеріалу про політика):
Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи позбавлять мандатів народних депутатів України від партії «Опозиційна платформа – За життя». А як працюється народним депутатам від ОПЗЖ у Верховній Раді України зараз — дізнайтеся тут. Як працюють депутати від ОПЗЖ у міській раді Дніпра від початку повномасштабної війни — читайте тут.
Валерій Магланович