З університету до творення політики в тіні: як працює депутат Вячеслав Сергєєв у Дніпропетровській облраді

Депутат Вячеслав Сергєєв викладає політологію і економіку, а ще й сам багато років впливає на політику Дніпропетровського регіону

З університету до творення політики в тіні: як працює депутат Вячеслав Сергєєв у Дніпропетровській облраді
Політолог, економіст, бізнесмен, депутат Вячеслав Сергєєв

Депутат Вячеслав Сергєєв викладає політологію і економіку, а ще й сам багато років впливає на політику Дніпропетровського регіону

Інформатор продовжує знайомити читачів з депутатами Дніпропетровської обласної ради. Сьогодні наш герой – колишній заступник голови облради та ексдепутат міськради Дніпра Вячеслав Сергєєв, обранець від ОПЗЖ. Про його життєвий шлях і діяльність читайте у матеріалі.

Вячеслав Сергєєв наприкінці 2020 року пересів з крісла депутата міськради Дніпра у крісло депутата обласної ради. Балотувався він від нині вже забороненої проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя!», політик був членом цієї партії. На виборах 2020 року до обласної ради отримав 1290 голосів, а на виборах 2015 року до міської ради Дніпра – 1894 голоси.

Багата на політику біографія та трете депутатство

Вячеслав Сергєєв народився у 1979 у Сибіру – в російському місті Красноярськ. У 1996-2001 роках навчався у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара на політолога, паралельно навчався на економіста у Національному гірничому університеті (зараз – «Дніпровська політехніка»). У наступні кілька років навчався в аспірантурі ДНУ та захистив дисертацію кандидата політичних наук. Після цього 5 років пропрацював на кафедрі політології ДНУ спочатку асистентом, а пізніше – доцентом.

У травні-червні 2010 року Вячеслав Сергєєв працював помічником народного депутата Олега Царьова, який через 4 роки стане відомим проросійським колаборантом. У 2010-2012 роках після цього Вячеслав Сергєєв працював начальником управління з питань внутрішньої політики Дніпропетровської ОДА (під час цієї роботи написав і захистив докторську дисертацію), а протягом пів року у 2012-2013-му – був заступником голови Дніпропетровської обласної ради, де відповідав за політичну стратегію та захист конституційних прав громадян. У 2012 році Вячеслав балотувався до Верховної Ради України за списками Партії регіонів, але його місце було далеким для заходу у парламент. Кілька місяців викладав у Міжрегіональній Академії управління персоналом (МАУП) в Києві.

Після цього повернувся до рідного ДНУ, де з 2013 року працював професором кафедри політології, а протягом 2014-2017 років очолював кафедру міжнародних відносин. Також у 2012-2014 роках Сергєєв був помічником народного депутата Вячеслава Задорожного. У 2010-2015 роках Вячеслав Сергєєв був депутатом Дніпропетровської обласної ради від Партії регіонів, був членом партії.

Депутат Вячеслав Сергєєв
Депутат Вячеслав Сергєєв

У 2015-2020 роках – депутат міської ради Дніпра від «Опозиційного блоку», також був членом партії. За час роботи у міськраді використав з міського бюджету майже 10 млн грн на роботи на своєму окрузі та 1,5 млн на матеріальну допомогу для громадян (як це могли робити і всі інші депутати міської ради минулого скликання). Злі язики кажуть, що влітку 2016 року Вячеслав Сергєєв керував виборчою кампанією політика Загіда Краснова на довиборах до Верховної Ради у Дніпрі. Тоді Краснов програв підтримуваній міською владою Тетяні Ричковій. Загалом Сергєєва називали одним з найпотужніших піарників у команді «Опоблоку» в Дніпрі. А у 2016 році Сергєєв створив та очолив громадську організацію «Придніпровський центр міжнародних досліджень та співробітництва».

Депутат Вячеслав Сергєєв у міськраді Дніпра (ліворуч на фото)
Депутат Вячеслав Сергєєв у міськраді Дніпра (ліворуч на фото)

 

У лютому 2017 року депутат разом з деякими іншими створює у міській раді групу «За життя», у жовтні 2017 року ці депутати виходять з «Опозиційного блоку» та створюють свою фракцію «За життя» на чолі з Сергієм Нікітіним. На національному рівні партію тоді очолювали народні депутати Вадим Рабінович та Євген Мураєв. У міській раді депутат Сергєєв входив до складу комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту. Він там запам’ятався як один з прогульників засідань.

Зазначимо, що депутат не належить до категорії «бідних».Наприклад, за 2018 рік він заробив 868 тисяч гривень, тоді у нього було ще 800 тисяч гривень заощаджень. У власності депутата квартира у Дніпрі (113 кв. м) та автомобіль Toyota Land Cruiser за 1 млн 104 тис. 120 грн. У депутата троє дітей, на доньку (за даними аналітичної платформи YouControl) записані квартира у Дніпрі, земельна ділянка у Сурсько-Литовському (село неподалік від міста Дніпра), на сина – квартира у Києві. А дружина депутата, вірогідно, є депутаткою Житомирської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка та проживає у Києві, де володіє квартирою. З 2017 року Вячеслав Сергєєв є приватним підприємцем, а також він викладає політологію в університеті "Житомирська політехніка".

Що обіцяв виборцям та як працює зараз в облраді

Особистих обіцянок депутата Вячеслава Сергєєва перед виборцями ОПЗЖ інтернет не пам’ятає. Також ми їх не знайшли в агітаційній продукції партії. Натомість за замовчуванням, як і всі інші кандидати від ОПЗЖ у разі обрання, Вячеслав Сергєєв обіцяв «нести відповідальність» за такі процеси в області:

  • наведення порядку у бюджеті області;
  • публічні обговорення і опитування з важливих питань (про що одразу після виборів забули);
  • підтримку підприємців області;
  • ремонт доріг та відновлення транспортного сполучення;
  • зниження тарифів на послуги ЖКГ;
  • збереження кількості лікарень області та штату працівників;
  • модернізацію газових, теплових, водяних, електричних мереж;
  • якісну освіту в сільських школах;
  • відновлення регіональних програм соціальної допомоги, повернення пільг ветеранам, чорнобильцям, багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю.

Депутат у порушення вимог закону вирішив не звітувати перед виборцями та радою про депутатську роботу за 2021 і 2022 роки. Тому про діяльність нічого не відомо. Для порівняння: у Дніпровській міськраді депутат прозвітував про роботу у 2016, 2017, 2018, 2019 роках, але забув про 2020 рік. Коли депутат веде прийом виборців та чи веде взагалі – також невідомо. Офіційних помічників депутат не має.

Видатний політолог і експерт з політтехнологій Вячеслав Сергєєв
Видатний політолог і експерт з політтехнологій Вячеслав Сергєєв

В обласній раді Сергєєв входить до складу депутатської комісії з питань базових галузей економіки, комунальної власності, концесії, корпоративних прав, інвестицій та міжрегіонального співробітництва. З початку повномасштабного вторгнення росії депутат відвідав 3 з 7 сесій облради (42,9%) та 2 з 7 засідань комісії (28,6%). 16 лютого 2022 року напередодні російського вторгнення голосував за виділення коштів на тероборону області.

Також голосував за засудження російської агресії, за фінансування ТрО та правоохоронців, позбавлення мандату депутата Святослава Олійника (за власник бажанням), бюджет області на 2023 рік. Депутат підтримав і відставку Геннадія Гуфмана з посади першого заступника голови облради (за власним бажанням). У соцмережах депутат про свою політичну та громадську і наукову діяльності не розповідає.

Яким чином депутатом витрачено протягом 2021-2022 років 1,5 млн грн на потреби виборців – невідомо. У 2023 році депутат планує витратити 750 тис. грн коштів з обласного бюджету саме на місто Дніпро. Сподіваємося, гроші підуть тим громадянам, які цього потребують, та на закупівлю медичного обладнання.

Читайте про інших депутатів обласної ради

Пропонуємо також ознайомитися з діяльністю та біографіями інших депутатів Дніпропетровської обласної ради. Від початку повномасштабної війни обласну раду покинули два яскраві депутати — Святослав Олійник та Ігор Циркін. За списком (натискайте на прізвище та ім’я для переходу до матеріалу про політика):

  • експерший заступник голови Дніпропетровської облради, ексголова обласної організації ОПЗЖ Геннадій Гуфман;
  • ексзаступниця Генпрокурора України та ексзаступниця міністра палива та енергетики Тетяна Корнякова (ОПЗЖ);
  • колишній народний депутат та колишній шахтар, а нині мільйонер з Павлограда Артур Мартовицький (ОПЗЖ);
  • колишня заступниця голови Дніпропетровської ОДА Марія Пустова (ОПЗЖ);
  • гендиректор Лікарні матері та дитини ім. М. Руднєва Ігор Македонський (ОПЗЖ);
  • ексочільник обласної Держекоінспекції, голова бюджетної комісії з Нікополя Сергій Піддубний (ОПЗЖ);
  • колишній заступник начальника Дніпропетровської обласної поліції Сергій Манза (ОПЗЖ);
  • аграрний магнат з Верхньодніпровщини Анатолій Кукса (ОПЗЖ);
  • палкий критик Зеленського і криворізький мільйонер Олексій Лавріненко (ОПЗЖ);
  • колишня голова обласного управління Мін'юсту та ексдепутатка міськради Дніпра Людмила Селіванова (ОПЗЖ);
  • керівник фірми з управління багатоповерховими будинками у двох районах Дніпра Максим Дегтяренко (ОПЗЖ);
  • політолог і колишній страховий агент з Дніпра Олег Каштан (ОПЗЖ);
  • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Володимир Березинський (ОПЗЖ);
  • колишній голова обласного штабу Радикальної партії Ляшка Сергій Горобець (ОПЗЖ);
  • керівник однієї з лікарень Дніпра, який представляє Павлоград, Олексій Борисенко (ОПЗЖ);
  • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Олександр Афанасьєв (партія «Громадська сила»);
  • перший заступник голови облради по виконавчому апарату Євгеній Жадан (партія «Українська перспектива»);
  • колишній народний депутат України та колишній заступник мера Кривого Рогу Андрій Гальченко (партія «Українська перспектива»);
  • колишній народний депутат України Андрій Шипко (партія «Українська перспектива»).

Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи позбавлять мандатів народних депутатів України від партії «Опозиційна платформа – За життя». А як працюється народним депутатам від ОПЗЖ у Верховній Раді України зараз — дізнайтеся тут. Як працюють депутати від ОПЗЖ у міській раді Дніпра від початку повномасштабної війни — читайте тут.

Валерій Магланович

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.