Чиновник за будь-якої влади і таємничий будівельник: як працює депутат Олег Черняк у Дніпропетровській облраді

Чим відомий депутат Олег Черняк та які досягнення має

Чиновник за будь-якої влади і таємничий будівельник: як працює депутат Олег Черняк у Дніпропетровській облраді
Олег Черняк вже довше працює в органах влади, ніж декому з наших читачів виповнилося років

Інформатор продовжує знайомити читачів з депутатами Дніпропетровської обласної ради. Сьогодні наш герой – заступник керівника Центральної адміністрації Дніпра, обраний від проросійської партії «ОПЗЖ». Детальніше про Олега Черняка дізнайтеся у нашому матеріалі.

Олег Черняк у 2020 році був обраний депутатом Дніпропетровської обласної ради від нині вже забороненої проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя». Він балотувався у Дніпрі та представляє Шевченківський та Центральний райони міста і селище Авіаторське. На виборах отримав 2 тис. 313 голосів.

Від будівельника до постійного чиновника

Олег Черняк народився у 1968 році у тоді ще Дніпропетровську. З дитинства мріяв стати будівельником. Закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут (зараз – Придніпровська державна академія будівництва та архітектури) у 1992 році. Брав участь у будівництві багатоповерхівок на проспекті Миру на ж/м Лівобережний.

У 1996 році Олег Черняк пішов працювати у відділ комунального господарства Красногвардійської (Чечелівської) райради Дніпра. А у 2001-2006 роках очолював його. Під час роботи у райраді здобув другу освіту у сфері держуправління в ДНУ ім. О. Гончара. У 2007-2011 роках – начальник управління ЖКГ Кіровської (Центральної) районної ради Дніпра. Після цього став заступником керівника районної ради Олександра Сидоренка. З переходом останнього на роботу заступником мера у 2016 році Олег Черняк продовжив бути заступником голови райради вже в Артема Клюєва (який з 2020 року є депутатом міськради Дніпра). Зараз Черняк працює заступником Артема Клюєва як голови Центральної адміністрації міста Дніпро (яка координує діяльність органів влади у Центральному і Чечелівському районах міста), а підпорядковується адміністрація заступнику мера Дніпра Олександру Сидоренку.

У 2010-2015 роках Олег Черняк був депутатом Кіровської райради Дніпра від Партії регіонів та був членом партії. У 2015 році він отримав на виборах 242 голоси та став депутатом Центральної райради Дніпра від партії «Відродження». Пробув там депутатом до кінця 2020 року, коли вже районні ради у місті ліквідували. Під час балотування від "ОПЗЖ" до обласної ради у 2020 році не був членом цієї партії.

Чим депутат запам’ятався під час роботи заступником керівника району – сказати важко. За твердженням з сайту «ОПЗЖ», за участі Олега Черняка у Центральному районі Дніпра було реалізовано 34 проєкти з ремонту та благоустрою будинків ОСББ та ЖБК. Звісно, перевірити цю інформацію немає можливості. А сайт Центральної райради Дніпра перестав працювати ще десь у 2018 році, адміністрація свій не створювала. Вже понад 27 років Олег Черняк працює чиновником.

Офіційну декларацію Олега Черняка можна буде побачити не раніше весни наступного року. Натомість за даними YouControl, його дружині належить квартира у Дніпрі та земельна ділянка у селі Військове у колишньому Солонянському районі. На сина депутата записані ще 2 квартири у Дніпрі та інша ділянка у Військовому.

Що пообіцяв виборцям

Ми не знайшли персональних обіцянок Олега Черняка перед походом до обласної ради. Натомість він, як кандидат від «ОПЗЖ», де-факто має слідувати партійній програмі. А у ній депутати збиралися «нести відповідальність» (а не здійснювати це) за: 

  • наведення порядку у бюджеті області; 
  • публічні обговорення і опитування з важливих питань (про що одразу після виборів забули);
  • підтримку підприємців області;
  • ремонт доріг та відновлення транспортного сполучення;
  • зниження тарифів на послуги ЖКГ;
  • збереження кількості лікарень області та штату працівників;
  • модернізацію газових, теплових, водяних, електричних мереж;
  • якісну освіту в сільських школах;
  • відновлення регіональних програм соціальної допомоги, повернення пільг ветеранам, чорнобильцям, багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю.

Як працює в обласній раді

В обласній раді депутат Олег Черняк входить до складу комісії з питань ЖКГ. Громадян депутат приймав раз на місяць протягом 2 годин. 16 лютого 2022 року напередодні російського вторгнення депутат був відсутній на сесії облради, на якій виділили кошти на тероборону регіону.
З початку повномасштабної війни депутат відвідав 4 з 6 засідань комісії (66,7%) та 3 з 7 сесій обласної ради (42,9%). Голосував за засудження російської агресії, виділення коштів для ТрО та правоохоронців, позбавлення мандату ексголови обласної ради Святослава Олійника (за власним бажанням). Голосував за відставку Геннадія Гуфмана з посади першого заступника голови облради (за його бажанням), але не голосував за бюджет на 2023 рік. Також депутат віддав голос за програму підтримки ВПО.

У Центральній адміністрації міста депутат Олег Черняк очолює комісію з обстеження пошкоджених будівель і споруд, об’єктів незавершеного будівництва внаслідок збройної агресії російської федерації. А помічником депутата обласної ради Олега Черняка є Юрій Чупров – його підлеглий по Центральній адміністрації, який обіймає посаду начальника житлово-комунального відділу в адміністрації. Депутат Олег Черняк не публікує звіти про свою роботу, чим порушує законодавство. З урахуванням того, що депутат абсолютно не публічний, дізнатися, чим він займався в обласній раді та як витратив 1,5 млн грн, виділених на потреби виборців (2021-2022 роки), неможливо.

Олег Черняк під час суботників у Центральному районі Дніпра. Фото пресслужби міської ради Дніпра
Олег Черняк під час суботників у Центральному районі Дніпра. Фото пресслужби міської ради Дніпра

 

У 2023 році депутат запланував свої 750 тис. грн витратити виключно на місто Дніпро. У поле зору медіа за останній час депутат потрапляв лише двічі: у квітні 2021 року під час проведення суботників у Центральному районі міста, в яких брав участь Олег Черняк. Та знову за цим заняттям на початку травня 2023 року: тоді адміністрація надала саджанці, привезла інвентар та обладнання, а ще придбала лакофарбувальні матеріали.

Олег Черняк саджає рослини на проспекті О. Поля у Дніпрі
Олег Черняк саджає рослини на проспекті О. Поля у Дніпрі

Дізнайтеся про інших депутатів обласної ради

Пропонуємо також ознайомитися з діяльністю та біографіями інших депутатів Дніпропетровської обласної ради. Від початку повномасштабної війни обласну раду покинули два яскраві депутати — Святослав Олійник та Ігор Циркін. За списком (натискайте на прізвище та ім’я для переходу до матеріалу про політика):

  • експерший заступник голови Дніпропетровської облради, ексголова обласної організації ОПЗЖ Геннадій Гуфман;
  • ексзаступниця Генпрокурора України та ексзаступниця міністра палива та енергетики Тетяна Корнякова (ОПЗЖ);
  • колишній народний депутат та колишній шахтар, а нині мільйонер з Павлограда Артур Мартовицький (ОПЗЖ);
  • гендиректор Лікарні матері та дитини ім. М. Руднєва Ігор Македонський (ОПЗЖ);
  • ексзаступниця голови Дніпропетровської ОДА Марія Пустова (ОПЗЖ);
  • ексочільник обласної Держекоінспекції, голова бюджетної комісії з Нікополя Сергій Піддубний (ОПЗЖ);
  • колишній заступник начальника Дніпропетровської обласної поліції Сергій Манза (ОПЗЖ);
  • ексдепутат міськради Дніпра Вячеслав Сергєєв (ОПЗЖ);
  • ексначальник поліції Нікополя Василь Піскунов (ОПЗЖ);
  • аграрний магнат з Верхньодніпровщини Анатолій Кукса (ОПЗЖ);
  • палкий критик Зеленського і криворізький мільйонер Олексій Лавріненко (ОПЗЖ);
  • ексначальниця обласного Мін'юсту Людмила Селіванова (ОПЗЖ);
  • керівник фірми з управління багатоповерховими будинками у двох районах Дніпра Максим Дегтяренко (ОПЗЖ);
  • політолог і колишній страховий агент з Дніпра Олег Каштан (ОПЗЖ);
  • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Володимир Березинський (ОПЗЖ);
  • колишній голова обласного штабу Радикальної партії Ляшка Сергій Горобець (ОПЗЖ);
  • керівник однієї з лікарень Дніпра, який представляє Павлоград, Олексій Борисенко (ОПЗЖ);
  • персонаж гучного інтернет-скандалу Володимир Хорішко (ОПЗЖ);
  • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Олександр Афанасьєв (партія «Громадська сила»);
  • перший заступник голови облради по виконавчому апарату Євгеній Жадан (партія «Українська перспектива»);
  • колишній народний депутат України та колишній заступник мера Кривого Рогу Андрій Гальченко (партія «Українська перспектива»);
  • колишній народний депутат України Андрій Шипко (партія «Українська перспектива»).

Валерій Магланович

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube