Інформатор розповість, чим відома депутатка обласної ради з Павлограда
Інформатор продовжує знайомити читачів з депутатами обласної ради. Сьогодні розкажемо про Тетяну Холоденко – представницю міста Павлоград, обрану від партії «ОПЗЖ». Чим вона відома та наскільки ефективна в обласній раді – дізнайтеся у матеріалі.
Тетяна Холоденко була обрана депутаткою Дніпропетровської обласної ради наприкінці 2020 року від вже забороненої проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя!». На виборах вона отримала 1 тис. 961 голос. Також балотувалася у депутати Павлоградської міськради від «ОПЗЖ», але вирішила обрати регіональний рівень. Членом партії на момент виборів не була.
Тетяна Холоденко народилася у невеличкому місті Чистополь у Республіці Татарстан в росії. Проте більшу частину життя жила і працювала у Павлограді в Україні. Має вищу освіту за спеціальністю «Інженер-технолог технології твердих хімічних речовин», «Екологія та охорона довкілля». Навчалася у Національному гірничому університеті (зараз – Національний технічний університет «Дніпровська політехніка») у Дніпрі на магістратурі та аспірантурі.
Всю свою трудову біографію Тетяна Холоденко пропрацювала на Павлоградському хімічному заводі. Пройшла там шлях від майстра зміни до начальниці управління охорони праці, екологічного нагляду та спеціального режиму – головного еколога заводу. Має нагороди за свою роботу та медаль Писаржевського від рідного університету. У 2002-2006 роках була депутаткою міськради Павлограда, а потім у 2010-2015 роках знову вже від партії «Сильна Україна» Сергія Тігіпка.
На жаль, декларації депутатів поки що недоступні. Тому про майно та заробітки депутатки та членів її родини наразі дізнатися неможливо. Проте за даними аналітичної платформи YouControl, вона володіє квартирою у Дніпрі, а чоловік – квартирою у Павлограді.
Особистих обіцянок від Тетяни Холоденко ми не знайшли. Натомість є спільні обіцянки для всіх кандидатів від «ОПЗЖ» до обласної ради на виборах 2020 року. Зокрема, вони обіцяли «нести відповідальність» (а не фактично цим займатися) за:
Також на початку своєї каденції Тетяна Холоденко зазначала, що депутати від «ОПЗЖ» будуть пріоритетно займатися екологічними питаннями в області. Депутатка вказувала на несанкціоновані сміттєзвалища, відсутність сортування сміття, на річки, що «вмирають». Ще, на думку депутатки з Павлограда, її колеги по фракції «ОПЗЖ» мали б «відновлювати і реанімувати» промислові підприємства, освіту та медицину. Чи багато з цього було зроблено на Дніпропетровщині з кінця 2020 року депутатами вже забороненої партії – невідомо. І самі депутати від «ОПЗЖ» не розповідають.
В обласній раді Тетяна Холоденко увійшла до складу депутатської комісії з питань екології та енергозбереження. З початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну відвідала 4 з 7 (57,1%) сесій обласної ради та 3 з 3 (100%) засідань депутатської комісії. У 2023 році депутатка вирішила витратити бюджетні кошти (750 тис. грн) на Павлоград, Першотравенськ, Тернівку, Межиріцьку громаду.
16 лютого 2022 року напередодні нападу росіян не голосувала за виділення коштів на тероборону області. Після цього пропустила сесію, на якій депутати засудили російську агресію, виділили кошти на ТрО та на правоохоронців. Однак голосувала за бюджет області на 2023 рік, відставку Геннадія Гуфмана з посади першого заступника голови облради (за власним бажанням), за позбавлення мандату Ігоря Циркіна (за власним бажанням) та деякі інші важливі рішення.
Згідно з офіційною інформацією, депутатка веде приймання громадян 1 раз на місяць у Павлограді, а раз на 3 місяці – у Тернівці та Першотравенську. Депутатські звіти ані за 2022 рік, ані за 2021 рік депутатка не подавала. Тим самим порушила вимоги закону. У 2022 та 2023 році відомо, що депутатка допомагала територіальному центру міста Павлоград, який став хабом для переселенців. Проте про її діяльність за перший рік роботи збереглися згадки. Вона намагалася активно співпрацювати на окрузі з Олексієм Борисенком – також депутатом облради від "ОПЗЖ" з Павлограда.
У 2021 році депутатка, за її словами, розподілила з бюджету області депутатські 750 тис. грн на матеріальну допомогу, на допомогу дитячим комбінатам Першотравенська, на закупівлі для шкіл. Також екологічна комісія облради, до складу якої входить і Тетяна Холоденко, у 2021 році зобов’язали одне з комунальних підприємств облради відновити роботу приборів моніторингу забруднення повітря у містах області. За сприяння Геннадія Гуфмана та за участі Тетяни Холоденко ще у 2021 році провели акцію «Толока пам’яті» (з благоустроєм), відновили червону зірку між селами Карабинівка та Булахівка Павлоградського району та привели до ладу братську могилу у Павлограді.
Разом з тим депутатка посприяла встановленню дитячих майданчиків у Павлограді. А разом з депутатом Олексієм Борисенком Тетяна Холоденко проводила зустрічі з мером Павлограда Анатолієм Вершиною, мером Тернівки Віталієм Тарєлкіним, мером Першотравенська Оксаною Вінницькою для обговорення розв’язання екологічних проблем та інших питань життєдіяльності у громадах. У жовтні 2021 року депутатка була присутня під час штучного зариблення річки Дніпро для очищення річки: те ж саме планували зробити у Павлограді у річці Вовча.
Пропонуємо також ознайомитися з діяльністю та біографіями інших депутатів Дніпропетровської обласної ради. Від початку повномасштабної війни обласну раду покинули два яскраві депутати — Святослав Олійник та Ігор Циркін. За списком (натискайте на прізвище та ім’я для переходу до матеріалу про політика):
Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи позбавлять мандатів народних депутатів України від партії «Опозиційна платформа – За життя». А як працюється народним депутатам від ОПЗЖ у Верховній Раді України зараз — дізнайтеся тут. Як працюють депутати від ОПЗЖ у міській раді Дніпра від початку повномасштабної війни — читайте тут.
Валерій Магланович