17 років у політиці, красиві обіцянки та успішний бізнес: чим відома депутатка Олена Чиркова з Дніпропетровської облради

Інформатор зібрав відомості про депутатку обласної ради з Кривого Рогу Олену Чиркову

17 років у політиці, красиві обіцянки та успішний бізнес: чим відома депутатка Олена Чиркова з Дніпропетровської облради
Олена Чиркова представляє Криворізький район у Дніпропетровській облраді

Інформатор зібрав відомості про депутатку обласної ради з Кривого Рогу Олену Чиркову

Інформатор далі знайомить читачів з депутатами Дніпропетровської обласної ради. Сьогоднішня наша героїня – втретє депутатка з Кривого Рогу, науковець і підприємиця Олена Чиркова, яка представляє ОПЗЖ. Про її життєвий шлях та діяльність як депутата читайте у нашому матеріалі.

Олена Василівна Чиркова знову стала депутаткою Дніпропетровської обласної ради наприкінці 2020 року. Висувала її нині вже заборонена проросійська політична партія «Опозиційна платформа – За життя!». На виборах політикиня набрала 1 тис. 647 голосів у Криворізькому районі. На момент обрання членкинею партії «ОПЗЖ» депутатка не була.

Бізнесово-творчий шлях з екологічним спрямуванням

Олена Чиркова народилася у 1960 році у тоді ще Дніпропетровську. Навчалася у Дніпропетровському інституті інженерів транспорту (у подальшому – ДНУЗТ ім. Академіка Лазаряна) на інженера-математика. Після цього 5 років викладала математику та основи інформацики у СПТУ №51 (зараз це Дніпропетровський професійний залізничий ліцей) у Дніпрі та у гірничому інституті (зараз – НТУ «Дніпровська політехніка»). А після цього ще 3 роки працювала у ДІІТі за своєю спецільністю. Після цього займалася науковими розробками, експертизами та інноваціями.

У 2002-2017 роках була приватним підприємцем. Профілем діяльності значилися вирощування зернових та технічних культур, посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту, роздрібна торгівля книгами, газетами, канцтоварами. З кінця 90-х років була директором підприємства КНВМП «АКС». З 2001 року була власницею київського ТОВ «Нафком», яке мало займатися торгівлею пальним. У 2010-2020 роках керувала громадською організацією «Дніпропетровська міжрегіональна екологічна асоціація». З 2014 року керує створеною цією організацією фірмою «Техноекологія».

З 2017 року політикиня співзасновниця (зараз на 40%) дніпровського ТОВ «НВП «Екоплюс». За весь час це підприємство отримало виручку понад 8,5 млн грн. У 2020 році прокуратура та поліція відкрили кримінальне провадження, в якому підозрювали чиновників управління екології міськради Кривого Рогу у розтраті 556 тис. 250 грн, які сплатити «Екоплюсу» і взагалі фірму допустили на тендер без необхідних документів. Загалом фірма за це отримала з міського бюджету Кривого Рогу за тендером 2 млн 225 тис. грн, за які мала проаналізувати стан повітря у місті, оцінити ризики, ідентифікувати головних забруднювачів. Вірогідно, слідчі закрили кримінальне провадження.

Бізнесвумен на відпочинку в Об'єднаних Арабських Еміратах
Бізнесвумен на відпочинку в Об'єднаних Арабських Еміратах

 

З 2019 року Олена Чиркова власниця і директорка ТОВ «НВП «Промтехеко». За 2020 рік виручка підприємства склала майже 4,17 млн грн. А ще з 2021 року Олена Чиркова є співзасновницею та директоркою громадської організації «Національна асоціація стратегічних аналітик». На даний момент депутатка проживає у передмісті Кривого Рогу.

Політичний досвід Олени Чиркової

Депутатка у 2006-2007 роках була помічницею тодішнього народного депутата України від Партії регіонів Михайла Разгоняєва. А сама Олена була депутаткою Дніпропетровської обласної ради з 2006 по 2010 та з 2010 по 2015 роки від Партії регіонів. У 2015 році Олена Чиркова балотувалася до Дніпропетровської обласної ради у Дніпрі від партії Івана Ступака «Соціалісти», але партія набрала замало голосів. А от вже у 2020 році Олена Чиркова обрала «ОПЗЖ», на той момент популярну у регіоні, та змогла втретє стати депутаткою обласної ради. У нинішньому скликанні депутатка представляє укрупнений Криворізький район Дніпропетровської області. У тому числі це такі громади: 

 • Апостолівська громада (м. Апостолове);
 • Вакулівська громада;
 • Глеюватська громада;
 • Гречаноподівська громада;
 • Грушівська громада;
 • Девладівська громада;
 • Зеленодольська громада (м. Зеленодольськ);
 • Карпівська громада;
 • Лозуватська громада;
 • Нивотрудівська громада;
 • Новолатівська громада;
 • Новопільська громада;
 • Софіївська громада;
 • Широківська громада (смт. Широке).

Що пообіцяла виборцям

Попри наявність спільної для всіх кандидатів і кандидаток від «ОПЗЖ» до обласної ради виборчої програми, Олена Чиркова спромоглася укласти власну. Там є багато цікавих пунктів, однак невідомо, що саме вдалося з них реалізувати. У програмі Чиркової йдеться про таке: 

 • впровадження стратегій розвитку у кожному населеному пункті, створення достойних умов для життя та праці мешканців;
 • залучення фінансових ресурсів для ремонту і будівництва доріг;
 • адекватні тарифи ЖКГ, часткова компенсація з бюджету;
 • створення нових робочих місць і привабливих умов праці;
 • забезпечення професійного медобслуговування, якісної освіти;
 • громадський контроль за використанням бюджету завдяки депутату;
 • жорсткий контроль за станом повітря, води, земель по всьому регіону та дотримання правил користування природними ресурсами.

Втім, здійснити все це неможливо, але можливо хоч щось робити у кожній з обіцянок. Крім цього, депутатка давала обіцянки і під час зустрічей з виборцями вже як їхня представниця. Зокрема, вона заявляла, що партія «ОПЗЖ» «не дозволить переписати історію і захистить історичну пам’ять українського народу», що б це не означало. Також пообіцяла підняти питання щодо фінансування ветеранської організації у Апостоловому. Також вона нагадувала, що партія «ОПЗЖ» виступала проти медреформи, за зниження тарифів на газ та електроенергію. Наскільки вдалося виконати обіцянки - наразі важко сказати.

Як працює в обласній раді

У нинішньому скликанні депутатка – член бюджетної комісії обласної ради. Однак протоколи цієї комісії не публікують з початку повномасштабної війни, тому про відвідуваність та результати засідань дізнатися наразі неможливо. 16 лютого 2022 року напередодні варварського російського вторгнення депутатка голосувала за виділення коштів на тероборону області.

Депутатка від Криворіжжя у стінах ради
Депутатка від Криворіжжя у стінах ради

За час повномасштабної війни з росіянами відвідала 6 з 7 сесій обласної ради (85,7%). Однак з цього переліку пропустила першу «воєнну» сесію, на якій депутати засудили російську агресію. Депутатка голосувала за додаткове фінансування ТрО, відставку Геннадія Гуфмана з посади першого заступника голови облради (за власним бажанням), бюджет на 2023 рік, за позбавлення мандату депутата Ігоря Циркіна (за власним бажанням), за програму підтримки переселенців та за інші важливі речі.

Що робила депутатка у 2023 році – вочевидь, можна буде дізнатися з її майбутнього звіту. На відміну від багатьох колег депутатка опублікувала звіти за 2022 рік. Хоча і забула за звіт про 2021й рік, чим порушила норми законодавства. У 2022 році Олена Чиркова роздала 445 тис. грн з бюджету на матеріалу допомогу 31 громадянину, також виділали кошти на придбання медобладнання для міської лікарні Апостолового (60 тис. грн), на придбання матеріалів для приміщення для переселенців у Нивотрудівській громаді (30 тис. грн), закупівлю комп’ютерної техніки для Новопілля (45 тис. грн), на укладання тротуарної плітки у Софіївці (75 тис. грн), на придбання генераторів для укриття у Девладівській громаді (30 тис. грн) та двох закладів освіти Глеюватської громади (60 тис. грн). Також депутатка була членом журі онлайн-фестивалю-конкурсу обрядових пісень «Різдвяна зірка – 2022», який проводився селищною радою Софіївки.

Олена Чиркова на сесії обласної ради. Фото: Телеканал "Відкритий"
Олена Чиркова на сесії обласної ради. Фото: Телеканал "Відкритий"

 

Як депутатка витратила 750 тис. грн з бюджету у 2021 році – сказати важко. Відомо, що вона купувала 30 квитків на ретро-концерт у дніпровській філармонії для організації ветеранів. У вересні 2021 року депутатка відвідала село Грушівку, де мешканці скаржилися їй на стан дороги Апостолове-Грушівка, на необхідність ремонту дитячого табору та сільського клубу: ці питання збиралися обговорювати фракцією «ОПЗЖ» та розв’язувати їх. Проте навряд чи вдалося. Ще депутатці скаржилися на стан лікарні у Широкому, на забруднення екосистеми селища, на необхідність ремонту доріг там. А в Апостоловому депутатка тоді пообіцяла виділяти кошти на лікарню і на матеріальну допомогу громадянам, які її потребують.

Дізнайтеся про інших депутатів обласної ради

Пропонуємо також ознайомитися з діяльністю та біографіями інших депутатів Дніпропетровської обласної ради. Від початку повномасштабної війни обласну раду покинули два яскраві депутати — Святослав Олійник та Ігор Циркін. За списком (натискайте на прізвище та ім’я для переходу до матеріалу про політика):

 • експерший заступник голови Дніпропетровської облради, ексголова обласної організації ОПЗЖ Геннадій Гуфман;
 • заступник голови Центральної адміністрації міста Дніпро Олег Черняк (ОПЗЖ);
 • ексзаступниця Генпрокурора України та ексзаступниця міністра палива та енергетики Тетяна Корнякова (ОПЗЖ);
 • колишній народний депутат та колишній шахтар, а нині мільйонер з Павлограда Артур Мартовицький (ОПЗЖ);
 • гендиректор Лікарні матері та дитини ім. М. Руднєва Ігор Македонський (ОПЗЖ);
 • ексзаступниця голови Дніпропетровської ОДА Марія Пустова (ОПЗЖ);
 • ексочільник обласної Держекоінспекції, голова бюджетної комісії з Нікополя Сергій Піддубний (ОПЗЖ);
 • колишній заступник начальника Дніпропетровської обласної поліції Сергій Манза (ОПЗЖ);
 • ексдепутат міськради Дніпра Вячеслав Сергєєв (ОПЗЖ);
 • ексначальник поліції Нікополя Василь Піскунов (ОПЗЖ);
 • еколог з Павлограда, ексдепутатка міськради Тетяна Холоденко (ОПЗЖ);
 • аграрний магнат з Верхньодніпровщини Анатолій Кукса (ОПЗЖ);
 • палкий критик Зеленського і криворізький мільйонер Олексій Лавріненко (ОПЗЖ);
 • ексначальниця обласного Мін'юсту Людмила Селіванова (ОПЗЖ);
 • керівник фірми з управління багатоповерховими будинками у двох районах Дніпра Максим Дегтяренко (ОПЗЖ);
 • політолог і колишній страховий агент з Дніпра Олег Каштан (ОПЗЖ);
 • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Володимир Березинський (ОПЗЖ);
 • колишній голова обласного штабу Радикальної партії Ляшка Сергій Горобець (ОПЗЖ);
 • керівник однієї з лікарень Дніпра, який представляє Павлоград, Олексій Борисенко (ОПЗЖ);
 • персонаж гучного інтернет-скандалу Володимир Хорішко (ОПЗЖ);
 • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Олександр Афанасьєв (партія «Громадська сила»);
 • перший заступник голови облради по виконавчому апарату Євгеній Жадан (партія «Українська перспектива»);
 • колишній народний депутат України та колишній заступник мера Кривого Рогу Андрій Гальченко (партія «Українська перспектива»);
 • колишній народний депутат України Андрій Шипко (партія «Українська перспектива»).

Валерій Магланович

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.