Інформатор зібрав відомості про депутатку обласної ради з Кривого Рогу Олену Чиркову
Інформатор далі знайомить читачів з депутатами Дніпропетровської обласної ради. Сьогоднішня наша героїня – втретє депутатка з Кривого Рогу, науковець і підприємиця Олена Чиркова, яка представляє ОПЗЖ. Про її життєвий шлях та діяльність як депутата читайте у нашому матеріалі.
Олена Василівна Чиркова знову стала депутаткою Дніпропетровської обласної ради наприкінці 2020 року. Висувала її нині вже заборонена проросійська політична партія «Опозиційна платформа – За життя!». На виборах політикиня набрала 1 тис. 647 голосів у Криворізькому районі. На момент обрання членкинею партії «ОПЗЖ» депутатка не була.
Олена Чиркова народилася у 1960 році у тоді ще Дніпропетровську. Навчалася у Дніпропетровському інституті інженерів транспорту (у подальшому – ДНУЗТ ім. Академіка Лазаряна) на інженера-математика. Після цього 5 років викладала математику та основи інформацики у СПТУ №51 (зараз це Дніпропетровський професійний залізничий ліцей) у Дніпрі та у гірничому інституті (зараз – НТУ «Дніпровська політехніка»). А після цього ще 3 роки працювала у ДІІТі за своєю спецільністю. Після цього займалася науковими розробками, експертизами та інноваціями.
У 2002-2017 роках була приватним підприємцем. Профілем діяльності значилися вирощування зернових та технічних культур, посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту, роздрібна торгівля книгами, газетами, канцтоварами. З кінця 90-х років була директором підприємства КНВМП «АКС». З 2001 року була власницею київського ТОВ «Нафком», яке мало займатися торгівлею пальним. У 2010-2020 роках керувала громадською організацією «Дніпропетровська міжрегіональна екологічна асоціація». З 2014 року керує створеною цією організацією фірмою «Техноекологія».
З 2017 року політикиня співзасновниця (зараз на 40%) дніпровського ТОВ «НВП «Екоплюс». За весь час це підприємство отримало виручку понад 8,5 млн грн. У 2020 році прокуратура та поліція відкрили кримінальне провадження, в якому підозрювали чиновників управління екології міськради Кривого Рогу у розтраті 556 тис. 250 грн, які сплатити «Екоплюсу» і взагалі фірму допустили на тендер без необхідних документів. Загалом фірма за це отримала з міського бюджету Кривого Рогу за тендером 2 млн 225 тис. грн, за які мала проаналізувати стан повітря у місті, оцінити ризики, ідентифікувати головних забруднювачів. Вірогідно, слідчі закрили кримінальне провадження.
З 2019 року Олена Чиркова власниця і директорка ТОВ «НВП «Промтехеко». За 2020 рік виручка підприємства склала майже 4,17 млн грн. А ще з 2021 року Олена Чиркова є співзасновницею та директоркою громадської організації «Національна асоціація стратегічних аналітик». На даний момент депутатка проживає у передмісті Кривого Рогу.
Депутатка у 2006-2007 роках була помічницею тодішнього народного депутата України від Партії регіонів Михайла Разгоняєва. А сама Олена була депутаткою Дніпропетровської обласної ради з 2006 по 2010 та з 2010 по 2015 роки від Партії регіонів. У 2015 році Олена Чиркова балотувалася до Дніпропетровської обласної ради у Дніпрі від партії Івана Ступака «Соціалісти», але партія набрала замало голосів. А от вже у 2020 році Олена Чиркова обрала «ОПЗЖ», на той момент популярну у регіоні, та змогла втретє стати депутаткою обласної ради. У нинішньому скликанні депутатка представляє укрупнений Криворізький район Дніпропетровської області. У тому числі це такі громади:
Попри наявність спільної для всіх кандидатів і кандидаток від «ОПЗЖ» до обласної ради виборчої програми, Олена Чиркова спромоглася укласти власну. Там є багато цікавих пунктів, однак невідомо, що саме вдалося з них реалізувати. У програмі Чиркової йдеться про таке:
Втім, здійснити все це неможливо, але можливо хоч щось робити у кожній з обіцянок. Крім цього, депутатка давала обіцянки і під час зустрічей з виборцями вже як їхня представниця. Зокрема, вона заявляла, що партія «ОПЗЖ» «не дозволить переписати історію і захистить історичну пам’ять українського народу», що б це не означало. Також пообіцяла підняти питання щодо фінансування ветеранської організації у Апостоловому. Також вона нагадувала, що партія «ОПЗЖ» виступала проти медреформи, за зниження тарифів на газ та електроенергію. Наскільки вдалося виконати обіцянки - наразі важко сказати.
У нинішньому скликанні депутатка – член бюджетної комісії обласної ради. Однак протоколи цієї комісії не публікують з початку повномасштабної війни, тому про відвідуваність та результати засідань дізнатися наразі неможливо. 16 лютого 2022 року напередодні варварського російського вторгнення депутатка голосувала за виділення коштів на тероборону області.
За час повномасштабної війни з росіянами відвідала 6 з 7 сесій обласної ради (85,7%). Однак з цього переліку пропустила першу «воєнну» сесію, на якій депутати засудили російську агресію. Депутатка голосувала за додаткове фінансування ТрО, відставку Геннадія Гуфмана з посади першого заступника голови облради (за власним бажанням), бюджет на 2023 рік, за позбавлення мандату депутата Ігоря Циркіна (за власним бажанням), за програму підтримки переселенців та за інші важливі речі.
Що робила депутатка у 2023 році – вочевидь, можна буде дізнатися з її майбутнього звіту. На відміну від багатьох колег депутатка опублікувала звіти за 2022 рік. Хоча і забула за звіт про 2021й рік, чим порушила норми законодавства. У 2022 році Олена Чиркова роздала 445 тис. грн з бюджету на матеріалу допомогу 31 громадянину, також виділали кошти на придбання медобладнання для міської лікарні Апостолового (60 тис. грн), на придбання матеріалів для приміщення для переселенців у Нивотрудівській громаді (30 тис. грн), закупівлю комп’ютерної техніки для Новопілля (45 тис. грн), на укладання тротуарної плітки у Софіївці (75 тис. грн), на придбання генераторів для укриття у Девладівській громаді (30 тис. грн) та двох закладів освіти Глеюватської громади (60 тис. грн). Також депутатка була членом журі онлайн-фестивалю-конкурсу обрядових пісень «Різдвяна зірка – 2022», який проводився селищною радою Софіївки.
Як депутатка витратила 750 тис. грн з бюджету у 2021 році – сказати важко. Відомо, що вона купувала 30 квитків на ретро-концерт у дніпровській філармонії для організації ветеранів. У вересні 2021 року депутатка відвідала село Грушівку, де мешканці скаржилися їй на стан дороги Апостолове-Грушівка, на необхідність ремонту дитячого табору та сільського клубу: ці питання збиралися обговорювати фракцією «ОПЗЖ» та розв’язувати їх. Проте навряд чи вдалося. Ще депутатці скаржилися на стан лікарні у Широкому, на забруднення екосистеми селища, на необхідність ремонту доріг там. А в Апостоловому депутатка тоді пообіцяла виділяти кошти на лікарню і на матеріальну допомогу громадянам, які її потребують.
Пропонуємо також ознайомитися з діяльністю та біографіями інших депутатів Дніпропетровської обласної ради. Від початку повномасштабної війни обласну раду покинули два яскраві депутати — Святослав Олійник та Ігор Циркін. За списком (натискайте на прізвище та ім’я для переходу до матеріалу про політика):
Валерій Магланович