Лікар з 3 освітами у поганій партії: чим відомий депутат Валерій Чорний з Дніпропетровської облради

Чим відомий депутат облради Валерій Чорний з Дніпра

Лікар з 3 освітами у поганій партії: чим відомий депутат Валерій Чорний з Дніпропетровської облради
Валерій Чорний не так давно у політиці, але має безцінний досвід у медицині

Чим відомий депутат облради Валерій Чорний з Дніпра

Інформатор Гроші продовжує знайомити читачів з депутатами Дніпропетровської обласної ради. Сьогоднішній наш герой – обранець від партії «ОПЗЖ», гендиректор лікарні №11 у Дніпрі Валерій Чорний. Він йшов до влади з амбітним планом реформувати медицину.

Валерій Чорний, на відміну від деяких своїх колег по обласній раді, у політиці активної участі раніше не брав та не був депутатом. Проте у 2020 році він балотувався до Дніпропетровської обласної ради від проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» та став її депутатом. Був членом партії. Балотувався у Дніпрі (Новокодацький і Чечелівський райони міста), де отримав 2 тис. 784 голоси. Публічно Валерій Чорний ніяких проросійських поглядів не сповідував.

Керівник лікарень з великим стажем

Валерій Чорний народився у 1968 році у тоді ще Дніпропетровську у родині робітників. Трудовий шлях починав робітником тракторної бригади ще у 1985 році. У 1985-1986 та 1988-1993 роках з перервою на службу в армії навчався у Дніпропетровському медичному інституті (зараз це Дніпровський державний медичний університет). У 1993-1995 роках працював лікарем-інтерном в обласній лікарні імені І. І. Мечникова у Дніпрі.

У 1993-1998 роках навчався у нинішньому ДНУ ім. О. Гончара на економіста. У 1995-1997 роках – лікар-невропатолог у лікарні №5 у Дніпрі, після цього 2 роки працював у поліклінініці електровозоремонтного заводу.
У 1999-2003 роках – головлікар лікарні №20 у Дніпрі. А ще у 2003 році отримав освіту юриста у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ (ДДУВС) – вже третю після медичної та економічної. У 2003-2019 роках – головний лікар лікарні №11 у Дніпрі (з перервою на вересень 2012 – березень 2013 років, коли очолював обласне клінічне об’єднання швидкої медичної допомоги). З 2019 року – гендиректор лікарні №11. А з лютого 2021 року – гендиректор лікарні №6, яку об’єднали з 11ї та 9ї клінічними лікарнями Дніпра. Що було зроблено у лікарні за 2021 рік - можна почитати у звіті.

Валерій Чорний, депутат обласної ради
Валерій Чорний, депутат обласної ради

Разом з Валерієм Чорним працює керівником в одній з приєднаних лікарень його колега по фракції, теж депутат облради Олексій Борисенко. А в 2019 році Валерій Чорний балотувався до Верховної Ради від партії «ОПЗЖ» на 28 окрузі у Дніпрі, але програв Юрію Мисягіну від «Слуги народу», який і став депутатом. Після заборони партії «ОПЗЖ» за позовом Мін’юсту відповідно всі члени партії втратили його, а партія де-факто перестала існувати.

Що пообіцяв виборцям

Кредо Валерія Чорного: «Роби все, що можливо, а можливо – все!». Він хотів зробити медичні послуги якісними та доступними для всіх українців. Валерій Чорний разом з іншим відомим лікарем Ігорем Македонським перед виборами запропонував план порятунку медицини на Дніпропетровщині. Разом з Ігорем Македонським вони пропонували ще й надавати житло молодим спеціалістам за допомогою ресурсів регіональної влади. Вона включає в себе багато пунктів. Зокрема, пропонувалося таке:

  • Розробка обласною радою стратегічних програм розвитку системи охорони здоров’я, трудових ресурсів, паліативної допомоги. Їхнє обов’язкове виконання та моніторинг за цим;
  • Збільшення фінансування медзакладів регіону Дніпропетровською облрадою;
  • Звернутися до Уряду України для визнання професії лікаря престижною (як і професії вчителя);
  • Втілити план розвитку амбулаторій у сільській місцевості (окрема будівля + транспорт великої прохідності, сучасне обладнання, кваліфікований медперсонал, виїзні медогляди): це має бути зроблене у партнерстві держави з владою області, району і населених пунктів;
  • Створення достойних умов праці для медиків, підвищення престижу професії;
  • Заборонити обласній раді забирати гроші з оренди приміщень медзакладів в обласний бюджет, залишати їх лікарням;
  • Добудувати всі об’єкти охорони здоров’я, які перетворилися у довгобуди;
  • Партнерство, а не конкуренція лікарень;
  • Відновити екологічні коефіцієнти (щоб гроші, сплачені за шкоду екосистемі підприємствами-забруднювачами залишалися на місцях та використовувалися на охорону здоров’я);
  • Залучення бізнесу до фінансування системи охорони здоров’я;
  • Стратегічний план розвитку трудових ресурсів у медицині.

«Якщо у лікарнях міста величезні проблеми з фінансуванням, то в районах ситуація ще гірша. Система сільської медицини потребує негайної реформи. Надалі ми плануємо продовжити поїздки до віддалених районів нашої області, але вони мають стати регулярними. У нас вже є програма щодо покращення якості медобслуговування на місцях та стратегія відновлення регіональної медицини», – заявив Валерій Чорний у 2020 році.

Валерій Чорний - лікар в кабінетах влади
Валерій Чорний - лікар в кабінетах влади

 

Детальніше про цю програму читайте тут. Що з цього вже вдалося зробити – наразі, на жаль, невідомо. Однак вже у 2021 році депутат вже розповідав, що ситуація змінилася у медицині кардинальним чином, а медпрацівників підтримувала місцева влада. Хоча навряд чи щось значно змінилося після обрання нового складу обласної ради. Втім, реалізації планів з реформування медицини завадила повномасштабна війна.

Як працює в обласній раді

Валерій Чорний в обласній раді входить до складу депутатської комісії з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства, де він є секретарем . Від початку повномасштабної війни відвідав всі 7 засідань депутатської комісії (100%) та 5 з 7 сесій обласної ради (71,4%). 16 лютого 2022 року напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну утримався при голосуванні за підтримку тероборону області.

Втім, вже на першій «воєнній» сесії облради проголосував за засудження російської агресії, за фінансування ТрО та правоохоронців, за позбавлення мандату Святослава Олійника (за власним бажанням). Надалі голосував за позбавлення мандату Ігоря Циркіна (за власним бажанням), програму підтримки переселенців у регіоні. Пропустив засідання, на якому депутати підтримали відставку Геннадія Гуфмана з посади першого заступника голови облради.

Депутат Валерій Чорний дбайливо ставиться до депутатських обов’язків. Тому проводить прийом виборців раз на місяць у Дніпрі, а ще звітував за свою роботу у 2021 та 2022 роках. Минулого року депутат витратив з обласного бюджету 270 тис. грн на матеріальну допомогу 90 громадянам. А ще 480 тис. грн з обласного бюджету витратив на закупівлю медобладнання, інвентарю, медикаментів для клінічної лікарні №6, яку Валерій Чорний і очолює. При цьому лікарня підпорядковується міськраді Дніпра, тому додатково залучила фінансування з обласного бюджету. Депутат співпрацює з органами місцевого самоврядування та волонтерськими організаціями.

Депутати обласної ради від "ОПЗЖ" Олексій Борисенко та Валерій Чорний з дітьми у лікарні
Депутати обласної ради від "ОПЗЖ" Олексій Борисенко та Валерій Чорний з дітьми у лікарні

 

Для порівняння: у 2021 році депутат витратив 640,5 тис. грн на матеріальну допомогу громадянам, а 109, 5 тис. грн – на свою лікарню. У 2023 році всі 750 тис. грн з бюджету області за дорученням депутата дістануться людям та закладам у Дніпрі. Точніше побачимо у новому звіті.

Дізнайтеся про інших депутатів обласної ради

Пропонуємо також ознайомитися з діяльністю та біографіями інших депутатів Дніпропетровської обласної ради. Від початку повномасштабної війни обласну раду покинули два яскраві депутати — Святослав Олійник та Ігор Циркін. За списком (натискайте на прізвище та ім’я для переходу до матеріалу про політика):

  • експерший заступник голови Дніпропетровської облради, ексголова обласної організації ОПЗЖ Геннадій Гуфман;
  • заступник голови Центральної адміністрації міста Дніпро Олег Черняк (ОПЗЖ);
  • ексзаступниця Генпрокурора України та ексзаступниця міністра палива та енергетики Тетяна Корнякова (ОПЗЖ);
  • колишній народний депутат та колишній шахтар, а нині мільйонер з Павлограда Артур Мартовицький (ОПЗЖ);
  • гендиректор Лікарні матері та дитини ім. М. Руднєва Ігор Македонський (ОПЗЖ);
  • ексзаступниця голови Дніпропетровської ОДА Марія Пустова (ОПЗЖ);
  • ексочільник обласної Держекоінспекції, голова бюджетної комісії з Нікополя Сергій Піддубний (ОПЗЖ);
  • колишній заступник начальника Дніпропетровської обласної поліції Сергій Манза (ОПЗЖ);
  • ексдепутат міськради Дніпра Вячеслав Сергєєв (ОПЗЖ);
  • ексначальник поліції Нікополя Василь Піскунов (ОПЗЖ);
  • еколог з Павлограда, ексдепутатка міськради Тетяна Холоденко (ОПЗЖ);
  • аграрний магнат з Верхньодніпровщини Анатолій Кукса (ОПЗЖ);
  • палкий критик Зеленського і криворізький мільйонер Олексій Лавріненко (ОПЗЖ);
  • ексначальниця обласного Мін'юсту Людмила Селіванова (ОПЗЖ);
  • керівник фірми з управління багатоповерховими будинками у двох районах Дніпра Максим Дегтяренко (ОПЗЖ);
  • політолог і колишній страховий агент з Дніпра Олег Каштан (ОПЗЖ);
  • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Володимир Березинський (ОПЗЖ);
  • колишній голова обласного штабу Радикальної партії Ляшка Сергій Горобець (ОПЗЖ);
  • керівник однієї з лікарень Дніпра, який представляє Павлоград, Олексій Борисенко (ОПЗЖ);
  • тричі депутатка облради та підприємиця з Кривого Рогу Олена Чиркова (ОПЗЖ);
  • персонаж гучного інтернет-скандалу Володимир Хорішко (ОПЗЖ);
  • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Олександр Афанасьєв (партія «Громадська сила»);
  • перший заступник голови облради по виконавчому апарату Євгеній Жадан (партія «Українська перспектива»);
  • колишній народний депутат України та колишній заступник мера Кривого Рогу Андрій Гальченко (партія «Українська перспектива»);
  • колишній народний депутат України Андрій Шипко (партія «Українська перспектива»).

Валерій Магланович

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.