5 партій, козацькі бійки і занедбаний парк: чим відомий депутат Руслан Вишневецький з міськради Дніпра

Читать на русском

Інформатор розповість про діяльність депутата від ОПЗЖ, який працює у міськраді Дніпра з 2015 року

Читать на русском
5 партій, козацькі бійки і занедбаний парк: чим відомий депутат Руслан Вишневецький з міськради Дніпра
Руслан Вишневецький - колоритний та скандальний політик з Дніпра

Інформатор розповість про діяльність депутата від ОПЗЖ, який працює у міськраді Дніпра з 2015 року

Інформатор продовжує знайомити читачів з депутатами міської ради Дніпра. Сьогоднішній наш герой – депутат вже двох скликань та голова адміністрації Амурн-Нижньодніпровського району Руслан Вишневецький. Чим він відомий та як проявляє себе під час війни – дізнайтеся у матеріалі.
Інформатор розповість про діяльність депутата від ОПЗЖ, який працює у міськраді Дніпра з 2015 року

Дещо з бурхливої біографії

Руслан Вишневецький народився у Дніпрі у 1977 році. У 1996 році закінчив Технолого-економічний технікум, де навчався на товарознавця. У 2009 отримав освіту в Одеській юридичній академії, де вивчав правоохоронну діяльність. У 2014 році отримав освіту в Одеській академії зернових технологій за спеціальністю «Технолог зберігання і переробки зерна». А от вже у 2020 році вивчився на магістра з держуправління у Дніпрі.

Козак Руслан Вишневецький. Фото: ІА "Мост-Дніпро"
Козак Руслан Вишневецький. Фото: ІА "Мост-Дніпро"

У молодості Руслан Вишневецький брав активну участь у діяльності «козацьких» організацій та виступав за «пропаганду» козацтва серед молоді. Зокрема, брав участь у спортивних змаганнях і був козацьким «військовим старшиною». Про це багато згадок у 2011 році. Втім, журналісти закидали сучасним українським козацьким організаціям тісну співпрацю з Українською православною церковю (московського патріархату) та в окремих випадках співпрацю з росіянами після 2014 року, у т.ч. колаборацію з ними на тимчасово окупованих територіях з 2022 року. Сподіваємося, козаки з Дніпра не такі, як "козаки" у Мелітополі.

Як пишуть журналісти сайту ЧЕСНО, Руслан Вишневецький починав свою кар’єру з бізнесу на ринку «Озерка» у Дніпрі у 1990-ті роки. У 1999-2014 роках він був приватним підприємцем з профілем на оптову торгівлю. У 2009-2011 роках директор охоронної «козацької» компанії ТОВ «СБ «Альянс-Гарант», де співзасновницею є ексдружина депутата. У 2011-2012 роках працював заступником директора у державній компанії «Хліб України», у 2012-2014 роках працював в охоронній компанії «КРОК». У 2014-2015 роках – заступник директора в СБ «Альянс-Гарант». У 2015 році Руслан Вишневецький очолював Кальчицький елеватор на Донеччині під Маріуполем, який входив до складу Державної зернової продовольчої компанії України. У 2018-2021 роках депутат очолював ТОВ «Транспостач нова» та був співвласником підприємства на 50%.

Отримання медалі у 2021 році від священників Української православної церкви (московського патріархату)
Отримання медалі у 2021 році від священників Української православної церкви (московського патріархату)

Також у 2019-2020 роках депутат був заступником директора комунального підприємтва міськради Дніпра «Дніпровські пороги» (а директором там був Дмитро Блюмкін – помічник депутата Вишневецького). Це підприємство опікувалося парком «Козацької слави – Кирилівка» в АНД районі (колишній Парк ім. Кірова), опікувалося його благоустроєм та планувало його реконструкцію, втім вона постійно відкладалася. У 1990-ті роки парк був охайним місцем для відпочинку мешканців, а після цього 25 років був занедбаною зеленою зоною.

Депутат за благоустроєм парку
Депутат за благоустроєм парку

Депутат хотів зробити з парку аналог «Хортиці», але поки це вдалося втілити через нестачу коштів. Також йому закидали те, що у парку зрубали багато дерев. Ось як парк виглядав у 2021 році:

За свою роботи у парку депутат загалом заробив 422 тис. грн зарплати. А наприкінці 2020 року Вишневецький після переобрання очолив адміністрацію Амур-Нижньодніпровського району Дніпра. Попри те, що депутат представляє заборонену проросійську партію «ОПЗЖ» у міській раді, він продовжує обіймати цю відповідальну посаду.

Політична робота – вже 14 років

Невідомо, у якому віці Руслан Вишневецький почав займатися політикою, але досвіду він набув вже чималого. У 2010 році він став депутатом міської ради у Синельниковому на Дніпропетровщині від партії Арсенія Яценюка «Фронт змін». Деякий час очолював міську організацію «яценюківців», а депутатом там пробув до кінця 2015 року. Втім, пізніше Руслан Вишневецький розчарувався у своїх політичних спільниках, засуджував Євромайдан, а у 2014 році – невдало балотувався до Верховної Ради України від аграрної партії «ЗАСТУП». Вдруге до Верховної Ради депутат балотувався у 2019 році на окрузі у Дніпрі (Чечелівський район та частина АНД району), але тоді програв Максиму Бужанському від «Слуги народу» і набрав 2,89% голосів.

Агітація кандидата Вишневецького у 2019 році
Агітація кандидата Вишневецького у 2019 році

У 2014-2015 роках депутат читав російські сайти, репостив собі окремі матеріали звідти, підтримував проросійських політиків з колишньої Партії регіонів, у т.ч. репостив виступи Олега Царьова і Миколи Азарова, дивився «блогерів» Анатолія Шарія і Тетяну Монтян. Все це закономірно привело Руслана до партії «Опозиційний блок», від якої він у 2015 році балотувався та став депутатом міськради Дніпра. На виборах тоді він отримав 1300 голосів (32% на окрузі).

Дописи зі сторінки депутата за 2014-2015 роки. Деякі з таких вже зникли. Сподіваємося, він більше не читає і не дивиться подібний контент, надаючи перевагу адекватним медіа.
Дописи зі сторінки депутата за 2014-2015 роки. Деякі з таких вже зникли. Сподіваємося, він більше не читає і не дивиться подібний контент, надаючи перевагу адекватним медіа.

На початку 2016 року Руслан Вишневецький та ще 8 депутатів від «Опоблоку» вийшли з фракції у міськраді, були виключені з партії та вступили до промерської коаліції, створивши групу «За Дніпропетровськ». У тому ж році депутат виступав на захист ріки Дніпро з закликом рятувати її, проте, схоже, це не здалося колегам надто важливим. А ще Вишневецького намагалися у 2016 році позбавити депутатського мандату виборці за народною ініціативою, але спроба провалилася.

У жовтні 2017 року частина депутатів-перебіжчиків від «Опоблоку» створила у міській раді фракцію партії «Наш край» (до якої увійшов і Вишневецький), а у першій половині 2020 року він з цієї фракції вийшов. У міськраді Дніпра депутат спочатку входив до транспортної комісії, за цим – до комісії з питань охорони здоров’я, а у 2018 році став головою комісії з ЖКГ та дорожнього господарства. Розуміючи, що партія «Наш край» на виборах не набере помітну кількість голосів, Руслан Вишневецький вирішив балотуватися від популярної тоді партії «Опозиційна платформа – За життя!», яку на регіональному рівні очолював Геннадій Гуфман.

За 2016-2020 роки депутат Вишневецький використав майже 10 млн грн з бюджету міста для покращення ситуації на виборчому окрузі та роздав 1,5 млн грн матеріальної допомогти. До літа 2020 року ситуація зі станом доріг та ремонтами у будинках на окрузі була не дуже гарною (бо на все можливостей одного депутата не вистачало), але напереродні виборів за 4 місяці депутат активно вирішував проблеми благоустрою, не покладаючи рук, залучаючи можливості міських служб, та розповідав про це у ЗМІ. Про попередню діяльність депутата можна дізнатися тут. Ось як депутат звітував за свою роботи протягом 2015-2020 років (хоча письмовий звіт за 2020 рік мешканці міста так і не побачили):

Що обіцяли виборцям кандидати від «ОПЗЖ» до міськради Дніпра – читайте тут. Враховучи, що депутат став керівником АНД району, можливостей для допомоги мешканцям у нього стало більше. Своїм виборцям у 2020 році Руслан Вишневецький пообіцяв:

  • провести реконструкцію парку «Козацької слави – Кирилівка» (але цьому заважала постійна нестача коштів у міському бюджеті);
  • зробити Амур-Нижньодніпровський район найкращим у місті Дніпрі;
  • займатися проблемами ЖКГ, ремонтом дворових доріг, розвитком спортивних і дитячих майданчиків;
  • відновлювати освітлення в районі;
  • проводити озеленення території АНД району;
  • сприяти встановленню відеокамер у кожному дворі;
  • знизити рівень злочинності;
  • розв’язати проблему з підтопленням будівель.

На виборах колишній однопартієць Арсенія Яценюка Руслан Вишневецький з «ОПЗЖ» у 2020 році набрав 2000 голосів, балотуючись вже по всьому району. Загалом по АНД району партія «ОПЗЖ» набрала тоді близько 5800 голосів. У міській раді Дніпра 13 з 64 депутатів були обрані від партії «ОПЗЖ». Зазначимо, що членом партії «ОПЗЖ» Руслан Вишневецький не був, але балотувався від цієї партії та входив до її фракції у міській раді.

Скандали та доходи

7 березня 2016 року після того, як Руслан Вишневецький перейшов до промерської коаліції і покинув «Опозиційний блок», його помічник заявив про напад на депутата невідомих з бейсбольними бітами. Проте Вишневецький людина міцна і спортивна, тому великої шкоди йому не завдали. Вже наступного дня він проводив час у ресторані з тодішньою заступницею мера Дніпра Світланою Єпіфанцевою та її чоловіком. А 6 березня хтось намагався викрасти сина депутата з магазину, пропонуючи дитині гроші.

21 грудня 2016 року Руслан Вишневецький побився з депутатом від «Опоблоку» Сергієм Сухановим. Руслан вдарив кілька разів свого колегу по голові. А все тому, що опоблоківці заважали виступати з трибуни Вишневецькому і щось кричали. А ще Суханов називав колишнього однопартійця «тушкою» і «зрадником» за перехід до промерської коаліції. Довелося викликати швидку для Суханова.

У 2018 році журналісти писали, що близькі до депутата Вишневецького охоронні фірми «Рукост» (на 11,48 млн грн) та «Професійна варта» (на 8,7 млн грн) отримували кошти з міського бюджету за свої послуги. Також отримували замовлення на охоронні послуги і фірми вже колишнього бізнес-партнера депутата Івана Борисенка. А близька до депутата громадська організація «Честь і віра» отримала 360 тис. грн грантів з бюджету Дніпра на свої проєкти. Співзасновницею цієї організації, за даними аналітичної платформи YouControl, є ексдружина Руслана Вишневецького, а члени організації допомагали депутату під час виборів.

Ще до походу у політику депутат допоміг організувати секцію з боксу у Дніпрі, вміє і сам боксувати
Ще до походу у політику депутат допоміг організувати секцію з боксу у Дніпрі, вміє і сам боксувати

Руслан Вишневецький підтримав продовження оренди для скандальної забудови ТОВ «Компанія Мега Україна» багатоквартирного будинку на Робочій 65Д усупереч протестам місцевих мешканців. Підтримав він і закриття «Косметологічної лікарні» у Дніпрі, ліквідацію Лікарні №3, Будинку Вчителя та ДК «Шинник», голосував за встановлення тарифів на паркування та підвищення плати за землю у Дніпрі. Проголосував за ліквідацію шахово-шашкового клубу імені Уріха та перенесення його з центру міста до району проспекту Івана Мазепи; за реорганізацію лікарень Дніпра та за виділення 446 мільйонів гривень на піар міськради.

У 2020 році Руслан заробив 1 млн 82 тис. грн. З них 803 тис. грн депутат отримав за продаж квартири у Дніпрі, яку він придбав за 150 тис. грн у 2016 році (по 80 доларів за квадратний метр). У 2020 році Руслан з дружиною придбали будинок (381 кв. м) за 500 тис. грн та 2 земельні ділянки (3 тис. 558 кв. м) у селі Чумаки неподалік від Дніпра.

Їздив депутат на Nissan Armada 2008 року випуску, який придбав на початку 2015 року. Готівкою депутат задекларував за 2020 рік 22,5 тис. доларів та 220 тис. грн, а на руках носив елітний годинник Ulysse Nardin. Дружина депутата володіла квартирою у Дніпрі (61,7 кв. м), зберігала готівкою 15,2 тис. грн, 52 тис. дол. та 7 тис. євро. У 2020 році мати дружини депутата також мала заощадження: майже на 150 тис. дол.

На суб’єктивну думку аналітиків громадської організації «Громадський контроль», родина депутата Вишневецького за перші 5 років його депутатства (2015-2020) змогла стати заможнішою на 150 тисяч доларів. А нинішні статки ми зможемо дізнатися вже скоро. 10 грудня має запрацювати реєстр декларацій.

Як працює з 2022 року

Як працював депутат у 2021 році можна почитати у його звіті. У «передвоєнному» році депутати мали по 2 млн грн з бюджету на проведення робіт на своїх округах. У 2022 році цього заохочення вже немає. У березні 2022 року Руслан Вишневецький разом з усіма іншими депутатами від «ОПЗЖ» вийшли з фракції та створили депутатську групу «За Україну! За Дніпро!». У вересні 2022 року партія була заборонена в Україні.

На зустрічі з виборцями
На зустрічі з виборцями

Згідно зі звітом депутата за 2022 рік, він провів 20 зустрічей з громадянами. Вдалося в окремих місцях покласти тротуарну плитку (вул. Янтарна, 42 і 44, пр. Слобожанський, 79-81), поставити лавки, урни, пісочниці, відремонтувати ліфти (пр. Слобожанський, 77 та вул. Калинова, 71), електромережі (вул. Янтарна, 42 та вул. Калинова, 53), покрівлю (пр. Мануйлівський, 75, п. 3), сантехніку (вул. Решетилівська, 33), систему опалення підвалів (вул. Калинова, 51 та 79А, 1к.), ліквідувати стихійні сміттєзвалища (пр. Слобожанський, 17 та вул. Любарського, 82). Також депутат займався бурлінням скважин для доступу населення до питної води. На прохання депутата спиляли аварійні дерева біля парку «Козацької слави», 120 дітей військовослужбовців отримали новорічні подарунки, проведено ремонт над квартирами на вул. Калиновій, 49.

Депутат з народом: Руслан Вишневецький допомагає ремонтувати асфальт у дворі
Депутат з народом: Руслан Вишневецький допомагає ремонтувати асфальт у дворі

Протягом 2022-2023 років депутат роздав з бюджету 600 тис. грн на матеріальну допомогу мешканцям міста. Зараз депутат є членом комісії з питань ЖКГ та дорожного господарства. За останні 2 роки Руслан відвідав 29 з 30 сесій (96,7%) міської ради та 42 з 53 засідань (79,2%) депутатської комісії.

У 2023 році, судячи з офіційної сторінки депутата, він брав участь у суботниках, допомагав мешканцям робити ямковий ремонт доріг, коштом міста облаштовувалися деякі двори. Ремонтували дорогу на вул. Яхненківській (колишня – Комінтерну), вул. Універсальній та вул. Котляревського . 5 серпня на вул. Калиновій був розважальний захід для дітей «Дніпро. Разом». Депутат регулярно веде прийоми мешканців району (хоча б раз на місяць). Прибирали стихійне сміттєзвалище на вул. Янтарній, 42.

Ремонт дороги на вул. Яхненківській
Ремонт дороги на вул. Яхненківській

Але як би депутат не старався, проблеми з облаштуванням доріг, зелених зон та станом житлових будинків залишаються. Втім, мешканці відкрито через Facebook можуть доносити йому інформацію про наявні проблеми. А ще депутат у Facebook перейшов на українську, хоча раніше писав російською.

Мешканці доносять інформацію про проблему району онлайн
Мешканці доносять інформацію про проблему району онлайн

Читайте про інших депутатів від ОПЗЖ

Ознайомитися з діяльністю депутата міськради Дніпра Олександа Багацького від Новокодацького району - можна за посиланням. Також можна прочитати і про депутатів Дніпропетровської обласної ради від "ОПЗЖ". Щоб прочитати про конкретного депутата – натисніть на його прізвище та ім’я. У нашому списку: Володимир Березинський; Олексій Борисенко; Сергій Горобець; Геннадій Гуфман; Максим Дегтяренко; Олег Каштан; Тетяна Корнякова; Анатолій Кукса; Олексій Лавріненко; Ігор Македонський; Сергій Манза; Артур Мартовицький; Сергій Піддубний; Василь Піскунов; Марія Пустова; Людмила Селіванова; Вячеслав Сергєєв; Тетяна Холоденко; Володимир Хорішко; Олег Черняк; Олена Чиркова; Валерій Чорний.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.